top of page
91311607_573502453263523_306116580624826

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Адміністрація Каховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Каховської міської ради повідомляє про відкриття електронної реєстрації до перших класів на 2021/2022 навчальний рік. Процедуру електронної реєстрації можна здійснити на порталі https://school.isuo.org/



З метою дотримання протиепідеміологічних вимог прийом документів, необхідних для зарахування, буде організований після припинення карантину у встановлені Управлінням освіти Каховської міської ради терміни.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланням

https://drive.google.com/file/d/1KAhIKkSQUiCMt0vEo-LgHfZ68Zdqv3-1/view?usp=sharing

Слайд1.JPG

24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.

Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, наш народ зміг відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року  Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.

Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.

Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність. Тож попереду – велика робота. Українська громада має об’єднати зусилля для подальшої розбудови держави, розвитку громадянського суспільства та консолідації нації, відстоювання територіальної цілісності держави.

Проголошення незалежності – логічне завершення українського державотворення у ХХ столітті. Відзначаючи 30-ту річницю ухвалення Акта проголошення незалежності України, слід вшанувати всі попередні етапи – Русь, Галицько-Волинське князівство, Велике Князівство Литовське, Українську козацьку державу, українські державні утворення початку ХХ століття. Від них сучасна Україна успадкувала традиції державництва.

Вперше у ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Після того українці декілька разів втрачали волю через внутрішні незгоди перед лицем зовнішньої агресії. Тому ми маємо вчитися на помилках попередників і пам’ятати, що національна єдність є обов’язковою умовою збереження державності. Наша сила в соборності, в здатності знаходити спільну мову і протистояти силам, які хочуть розсварити суспільство, посіяти недовіру та чвари й зрештою поневолити наш край.

Історична довідка

Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років

У перебігу Української революції 1917-1921 років вперше у ХХ сторіччі була створена незалежна українська національна держава.

Українська революція була явищем загальноукраїнським. Її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення потреби державної незалежності.

Сучасна Україна успадкувала від Української революції 1917-1921 років:
– демократичні засади державного будівництва;
– державні символи: герб, гімн, прапор;
– українську валюту – гривню;
– українську мову як державну мову;
– принцип соборності – об’єднання українських земель в єдиній незалежній державі.

В Українській революції 1917-1921 рр. було започатковано такі інститути незалежної держави як перший український парламент (Центральна Рада, заснована у березні 1917 року) та перший український уряд (Генеральний Секретаріат Центральної Ради, створений у червні 1917 року). Серед започаткованих у добу Революції інститутів варто відзначити Українську Академію Наук (засновану гетьманом П.Скоропадським у листопаді 1918 року). Саме в революційних подіях 1917-1921 років Київ став столицею України, якою лишається і нині.

За інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті

У Каховській ЗОШ І–ІІІ ступенів №6 відбувся семінар-тренінг "Професійне вигорання педагогів"

   Професія педагога – одна із тих, у якій емоційне вигорання та синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеними. Дуже важливим є питання вивчення особливостей виникнення, розвитку, перебігу, а головне – запобігання виникненню синдрому «професійного вигорання». Саме тому в Каховській ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 практичним психологом М.О. Волинською був проведений семінар-тренінг «Професійне вигорання педагогів». Психолог ознайомила учасників з такими поняттями як «професійне вигорання» та «емоційне вигорання», його основними причинами та симптомами, створення умов для психологічного розвантаження педагогів, надання інформації про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану педагогів. Цікавими були вправи з самодіагностики «Асоціація на слово «робота», з арт-терапії «Три дерева», "Які є шляхи запобігання виникненню синдрому емоційного вигорання", на розслаблення: «Мудрець», техніка швидкої антистресової допомоги «Знайти позитив», які сприяли емоційному розвантаженню вчителів. Також за допомогою завуальованого тесту «Чи оптиміст Ви?» педагоги мали змогу виявити рівень емоційного виснаження. Наприкінці кожен учасник почепив зірочку на зоряне небо, а це означає, що очікування здійснилися!!!! Психологом були надані поради та пам’ятка щодо запобігання професійного вигорання. Всі педагоги отримали «Ліцензію на щастя»)))

    Адекватне відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання. Нажаль, у житті ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається, що приносить радість. А робота без радості – пришвидшує вигорання в багато разів. Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то ніяке професійне вигорання нам не загрожуватиме!

Семінар для вчителів
Найкращі!!!
Виступ психолога
"Зіркове небо"

Про підсумки проведення

місячника  пожежної безпеки

у Каховській ЗОШ №6

На виконання Закону України “ Про пожежну безпеку ”,  згідно плану роботи школи, наказу відділу освіти №121 від 01.10.2018 року «Про проведення місячника пожежної безпеки у закладах освіти міста» з метою поглиблення знань пожежної безпеки та поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій  у школі проведено місячник  пожежної безпеки.

Розроблено та затверджено план проведення місячника. Оголошено план на засіданні методоб’єднання класних керівників та на засіданні парламенту старшокласників. Під час його проведення виконано таку роботу:

Дорофєєва Т.Г.

Виховний захід « Скажемо пожежам: «Ні!»»

Чумаченко В.Л.

Виховний захід «Основні правила при виникненні пожежі»

Турова Н.В.

Урок «Будь обережним»

Дивульська А.Г.

Виховна година  «Вогонь не іграшка!»

Чумаченко В.Ф.

Виховний захід «Правила, які врятують життя

Борисенко Т.О.

Виховна година «Сірничок малий, а біда велика»

Куліш В.О.

Урок «Протипожежна безпека. Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати»

Антосюк Л.М.

Виховна година «Причини виникнення пожеж та засоби боротьби з ними»

Хлєбнікова Ю.Ю.

Позакласний захід з теми «Правила дорожнього руху знай – життя і здоров’я зберігай»

Лохвинська О.П.

Виховна година «Не страшні нам перешкоди»

Мундрієвська С.В.

Ділова гра «Вогонь – наш друг чи ворог?

Тесленко І.О.

Виховна година «Обережно, вогонь!»

Самсонова О.М.

Виховний захід по «Охороні праці та техніки безпеки»

Муравська О.М.

Вікторина – змагання з пожежної безпеки «Вогнеборці»

Слуцька Н.О.

Чепіга  У.В.

Перегляд повчальних мультфільмів «Уроки обережності – Вогонь»,  «Правила поведінки дітей при пожежі»

Слуцька Н.О.

Евакуація  дітей під час пожежі

Чепіга У.В.

Мальцева В.О.

Виставка малюнків «Сірник хоч і невеличкий, але може зробити багато лиха»,

«Вогонь – друг і ворог людини»,

- Класними керівниками  4-Б та 7 класу (Борисенко Т.О., Лохвинською О.П.) проведені відкриті виховні години «Сірничок малий, а біда велика»  та «Не страшні нам перешкоди».

- На уроках української мови учні  7 класу, вчитель Куліш В.О., написали диктант на тему «Як запобігти пожежі».

- З метою закріплення знань дітей про небезпеку, яка виникає під час пожежі, про працю пожежних, протягом місяця серед учнів 1 – 5,  6 – 11 класів проведено виставку – конкурс малюнків: «Сірник хоч і невеличкий, але може зробити багато лиха»,

«Вогонь – друг і ворог людини».

- Класними керівниками 1-11 класів проведені виховні години, ділові ігри, диспути, вікторини на протипожежну тематику.

Талановита юнь Каховки-2017

May 29, 2017

Вже завтра пролунає останній дзвоник, який сповістить про завершення навчального року, що був насиченим, яскравим і результативним для учнів і педагогів міста. Батьки і вчителі можуть пишатися інтелектуальними, творчими, спортивними здобутками юних каховчан, а їх немало.

Блискучу перемогу для своєї школи принесла учениця 8 класу ЗОШ № 6 Новік Дар’я, яка на олімпіаді з української мови та літератури здобула диплом ІІ ступеня (вчитель Л. Антосюк).Учні міста брали активну участь в різних творчих конкурсах, зокрема, в обласному етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка перемогу святкувала учениця 9 класу ЗОШ № 6 Покора Анастасія (вчитель В. Куліш). В обласному конкурсі читців, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, переможцями визнано п’ятьох каховчан: І місце вибороли Ліфінцева Вікторія (ЗОШ № 3) і Єфіменко Марія (ЗОШ № 6); ІІ місце посіли Новік Катерина (НВК «Гімназія») і Покора Анастасія (ЗОШ № 6); ІІІ місце — Паламарчук Катерина (ЗОШ № 6).

В добру путь, випускники!

May 30, 2017

Шановні випускники! Ось і настав, мабуть, один з найважливіших днів у вашому житті — випускний. Стільки стежок потоптано навколо школи, і стільки доріг відкривається в нове життя. Ми бажаємо вам завжди з теплотою згадувати шкільні роки, шкільних друзів і, звичайно ж, вчителів, які дали для вас такий важливий поштовх у життя, вклавши саме цінне і потрібне. Ми бажаємо вам зробити правильний вибір і стати на ту дорогу, яка допоможе освоїти улюблену і потрібну професію, обійти всі невдачі, перешкоди і придбати ті блага, яких ви прагнете зараз, адже від цього залежить ваше майбутнє. В добру путь!

В цьому році з каховських шкіл вийшло 174 випускники.

Люби і знай свій рідний край

April 26, 2017

27 квітня відбулася VІІ міська квест-гра “Патріот” — “По Каховці у вишиванці”, організована відділами освіти, у справах молоді та спорту. Співорганізатори — Каховський історичний музей, редакція газети “Каховська зоря” та міська рада ветеранів. Гра була присвячена 100-річчю Української революції, Дню Перемоги, Дню пам’яті та примирення, пам’яті каховчан, які загинули в зоні АТО. Ініціатором квесту є Центр дитячої творчості.

Вісім команд з 7 шкіл зібралися біля меморіального комплексу “Вічний вогонь”, звідки традиційно стартує гра, на урочисту лінійку. Команди прозвітували про готовність, а також традиційно хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників України та поклали квіти до “Вічного вогню”. На семи КП молодь чекали куратори, які завжди відгукуються і співпрацюють з молоддю: Литвиненко Ольга – “ЦДТ”, Пашинський В’ячеслав – “Козак Мамай”, Горбач Лариса та Дар’їна О.Ф. –  “Рада ветеранів”, Бочко Альбіна –  “Білий дім”, Радіонова Ольга –  “Каховська зоря”, Култаєва Валентина –  “ДЮСШ” та Колос Валентина – “Історичний музей”.

До квесту молодь ретельно готувалася, тому й показала гарні результати. Команди “Мандрівник” (СЗОШ № 2), “Сокіл” (ЗОШ № 3), ЗОШ № 4 та курінь ім. Богдана Ружинського (ЗОШ № 5) отримали грамоти за участь у грі. ІІІ місце (41 бал) виборола команда ЗОШ № 1. Дві команди “ГУК” з НВК “Каховська гімназія” та команда із ЗОШ № 6 набрали по 44 бали. Переможцем було визнано вперше команду ЗОШ № 6, яка показала кращий час на фініші. Тож Кубок цього року перейшов від ЗОШ № 4 до ЗОШ № 6.
У музеї був фініш гри, саме у цій, завжди привітній для дітей господі, були підведені підсумки та вручені грамоти і подарунки начальником відділу у справах молоді та спорту Зубковим В.А.

Please reload

bottom of page